• Свеж
#10-16 x 3/4 Само Дупчење Завртка Филипс Рамна Глава #3 Точка Нерѓосувачки Челик 18-8 Pk 4000

10-16 x 3/4 Само Дупчење Завртка Филипс Рамна Глава 3 Точка Нерѓосувачки Челик 18-8 Pk 4000

Rating 
DEN 254.40

Од стока
Во магацинот

ASMC Индустриски нуди сеопфатен избор индустријата, автомобилската и градежната сврзувачки елементи.СЛИКИТЕ СЕ НА ПРЕТСТАВНИК НА ОБЈЕКТОТ, НО НЕ НА ВИСТИНСКИОТ ОБЈЕКТ.Авто-дупчење навртки или (СДС е) обично се користи за да се приклучат на материјали, како лим на други материјали, како што се метал или дрво.Сите ASMC Индустриски сврзувачки елементи се гарантира да биде од највисок квалитет и сме целосно може да се следат и многу контролирана.300"Нишка на Теренот : 16 Thread на Ветер : Right Thread Покриеност : Full System на Мерење : Inch Material : Нерѓосувачки Челик 18-8 Finish : Целната Рамнина (Не Позлата)Глава Тип : Flat Drive Тип : Phillips Point Тип : #3 Average Парче Тежина : 0.Спецификации овозможи tolerances во димензии и форма, која може да варира од многу многу.362"Главата Висина : 0.Ако имате било какви прашања или сомнежи, или ако вашите барања вклучуваат специфични димензии, ве молиме контактирајте со нас пред ставање на својата цел.116"Точка Должина : 0., може да се разликуваат од тие на сликата.Производите се гарантира да се исполнат спецификациите на кои тие се произведени.Ние, исто така, функција на целосна линија на САД-направени сврзувачки елементи, вклучувајќи Оценка 5 и 8 Одделение хексадецимален кап завртки, приклучоци, од не ' рѓосувачки производи, лешниците, и подлошки.Ве молиме погледнете го спецификации во табелата подолу за целосна детали.

Детални спецификации

Додатоци на производи