• Свеж
Електронски Компоненти, Тенок Филм Притисок Сензор Плоштад-Форма SF45-65 за Медицина Опрема

Електронски Компоненти, Тенок Филм Притисок Сензор Плоштад-Форма SF45-65 за Медицина Опрема

Rating 
DEN 282.96

Од стока
Во магацинот

Мали димензии, мала тежина, свиткување на корозија, долг работен век, лесно да се инсталира. Стабилни перформанси, безбедна и сигурна, може да смисла мал притисок или тактилни сигнали.Стабилни перформанси, безбедна и сигурна, може да смисла мал притисок или тактилни сигнали. Со двојно функции од водоотпорен и притисок чувствителни, висока чувствителност и брз одговор. Флексибилни тенок филм притисок сензор е вештачки флексибилни симулираат сензорски уред за остварување на перцепција функција на човечка кожа.Поддршка на различни функционални барања, кои се користат во автомобилската електроника, медицина опрема, интелигентни роботи, интелигентни полиците. Поддршка на различни функционални барања, кои се користат во автомобилската електроника, медицина опрема, интелигентни роботи, интелигентни полиците.Флексибилни тенок филм притисок сензор е вештачки флексибилни симулираат сензорски уред за остварување на перцепција функција на човечка кожа.Со двојно функции од водоотпорен и притисок чувствителни, висока чувствителност и брз одговор.Функција : 1.3 VResponse Време : .Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Тенок Филм Притисок Sensor Model : SF45-65 Thickness : 1 Милиони Times Initial Отпор : > 10 MQ (Без Оптоварување)Тест Напон : Типична Вредност DC3. Мали димензии, мала тежина, свиткување на корозија, долг работен век, лесно да се инсталира.

Детални спецификации

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Thin Film Pressure Sensor
Model:
SF45-65
Thickness:
Range:
10kg
Response Point:
150g
Durability:
> 1 Million Times
Initial Resistance:
> 10MQ (No Load)
Test Voltage:
Typical Value DC3.3V
Response Time:
Recovery Time:
Working Temperature:
-20℃ - 60℃
Electromagnetic Interference EMl:
Not Generated
Electrostatic Discharge ESD:
Not Sensitive
Length:
Approx. 65mm / 2.6in
Width:
Approx. 50mm / 2.0in
Tolerance:
Approx. 0.2mm / 0.01in
Sensitive Area Size:
Approx. 45x45mm / 1.8x1.8in
Sensor Size:
Approx. 50x65mm / 2.0x2.6in
Pin Distance:
Approx. 2.54mm / 0.1in
Package List:
1 x Thin Film Pressure Sensor :

Додатоци на производи