• Свеж
Hilti KWIK Гром TZ Проширување Сидро - 316 од не 'Рѓосувачки Челик - KB-TZ 5/8 x 4-3/4 - 3457878 - Кутија од 90

Hilti KWIK Гром TZ Проширување Сидро - 316 од не 'Рѓосувачки Челик - KB-TZ 5/8 x 4-3/4 - 3457878 - Кутија од 90

Rating 
DEN 5279.76

Од стока
Во магацинот

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.Особено Погоден за Сеизмички и Испукани Конкретни Апликации.Сеизмички Квалификации Тестирани во Согласност со АЦИ 355.2 и ICC-ES AC193. Мали Минимум Работ Растојание и Растојание за Максимална Дизајн Флексибилност.Ореви и Подлошки се Пред Присутните.Заокружува Крајот за Лесна Инсталација.Ги исполнува Еластичност Барањата на ACI318 D. 3.3 Производот и Должина Идентификација Обележете го Олеснува Контролата на Квалитетот и Инспекција Дупка со Дијаметар : 5/8 во Сидро Должина : 4-3/4 во Нишка Должина : 1-1/2 во Вградување на Длабочина (Номинална) : 3-5/8 во Сад Статични Товари (Поголема Од/Еднаков На 4000 psi Бетон) : Напнатост (lb) : 3893 на Смолкнување (lb) : 5290 За База Материјали : Лесен Бетон, Испукана и Uncracked Бетон, мала до Средна Тежина Конкретни над Метал Палубата Сидро Материјал : AISI 316 од не ' Рѓосувачки Челик Кутија Количина : 90 Hilti Дел Број : 3457878 Огласи и Одобренија : ICC-ES (Меѓународниот Законик Советот) - ESR-1917 КОЛА (Град, Лос Анџелес) - RR25701 FM (Фабрика Меѓусебна) Одобрени УЛ Наведени Квалификувани Под NQA-1 Нуклеарно Квалитет на Програмата.

Детални спецификации

Додатоци на производи