• Свеж
СП Бел-Уметност, H-Б Frio-Temp Калибриран Електронска Верификација Lollipop Матични Термометар; 0/70C (32/158F), 37C Инкубатор Калибрација (B60210-1500)

СП Бел-Уметност, H-Б Frio-Temp Калибриран Електронска Верификација Lollipop Матични Термометар; 0/70C (32/158F), 37C Инкубатор Калибрација

Rating 
DEN 2399.52

Од стока
Во магацинот

СП Scienceware е поделбата на Warminster, ПА врз основа СП Индустрии кои исто така вклучуваат СП Научна лабораторија, термичка управување и фармацевтски производство на опрема и СП Ableware сида за секојдневно живеење.Обичај калибрација услуги, пластични калапи, специјалност облоги и жица производство се исто така достапни. Забелешка : H-Б Инструмент Термометри НЕ се за човечка употреба.Резолуција : 0.Поединечно серијали, CE означени.000 предмети од безбедносни миење шишиња за да се fume капи, термометри, полици, desiccators, hydrometers, мраз кофи, топки и лажици.Вклучува мулти-јазик инструкции (англиски, француски, германски, италијански, португалски и шпански).Точност : ±0.01), против опрема чија калибрација е следена до NIST.1 В/Ф 50mm (2") не ' Рѓосувачки Челик Сонда.Дигитални верификација термометри се провери примерок температури во внатрешноста фрижидери и инкубатори без да се користи кабел. Тестирани и калибрирани во H-Б ексклузивни тројно акредитирани/регистриран ISO/IEC 17025 : 2005, A2 LA акредитирана лабораторија (Cert #2448.Точни температура читање без примерок на контаминација е постигнато со користење на течност или стакло мушка исполнет шише (вклучена), кој го имитира примерок.Калибрација Точка : 37 C Инкубатор.Забелешка : за употреба во печки или замрзнувачи.Истражување, индустриски и здравствените работници се потпираат на СП Scienceware за нивните примерок ракување потреби.

Детални спецификации

Додатоци на производи