• Свеж
Куче Јака Зима Снегулки Сина 5/8 - 2 Ширина Утлегар, Тока Божиќ Куче Јака

Куче Јака Зима Снегулки Сина 5/8 - 2 Ширина Утлегар, Тока Божиќ Куче Јака

Rating 
DEN 239.76

Од стока
Во магацинот

Ве молиме не користете големината од друга компанија.Нашето правило е дека сакате да се добие на обемот на вашиот кученца вратот како блиску до средината на големината на опсегот на јака што е можно.Нашата големина на табелата е прекршен од инчи.ГОЛЕМИНАТА ЗА УТЛЕГАР ЈАКА – При изборот на големината, треба да бидете сигурни дека јака ќе се отвори доволно за да ги собере над вашиот кученца главата.Мерка вашиот кученца вратот, како и најголем дел од неговата/нејзината глава, како и да се обезбеди јака ќе се отвори широк доволно за да ги собере над глава.Ние ги следат пораките од тука и одговор прилично брзо.Ова не се однесува на Утлегар со Тока јаки бидејќи јака отвора од тока како стандард страна ослободување тока јака за лесно и исклучување и функции исто како утлегар јака.Ако тоа не изгледа удобно или соодветно, ве молиме цел помала ширина.5" и 2" ширина јаки со токи имаат токи на иста ширина како најлон.Првенствено, 1.5" и 2" ширина јаки се соодветни за кучиња над 50 кг & кучиња со особено подолго necks, односно.Ве молиме следете ги овие чекори за да се осигура дека вие цел точната големина и соодветна ширина за вашиот кученца нови јака.greyhounds, whippets, и голема раса кучиња.

Детални спецификации

Додатоци на производи