• Свеж
АВТОМОБИЛ ROVER D1S/D1C 8000K 35W Xenon Светлата Замена на Сијалица со Метално Стентови База за 12V Автомобил Главата Светла (Пакување од 2)

АВТОМОБИЛ ROVER D1S/D1C 8000K 35W Xenon Светлата Замена на Сијалица со Метално Стентови База за 12V Автомобил Главата Светла (Пакување

Rating 
DEN 599.76

Од стока
Во магацинот

Количина : 1 Пар(2 парчиња) 9.000 Часа Долг животен век. Примена : Замена Xenon Светилки за во Автомобил Ксенон Конверзија Kits Package се Вклучени : 2x АВТОМОБИЛ ROVER D1 S/D1 C 8000 K 35 W Xenon Светлата Замена на Сијалица со Метално Стентови База за 12 V Автомобил Главата Светилки (Пакување од 2). ОЕМ D1 S/D1 C Xenon Светилки. Температура на бојата : 8000 K (Мраз Сина) 5. Напон : 12 V 2. 1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА : Купи со доверба!Ние нудиме 1 година гаранција и доживотна поддршка. Лесно да се Инсталира и 100% Plug-N-Игра.300% ПОСВЕТЛА : На D1 S (Компатибилен со D1 R) ксенон фарови сијалица понуда за 3200 Lumens светлина излез, 300% посветла од 1000 Lumens халоген сијалица. Водоотпорен Стапка : IP67 6. Ултра Сјајна Фузиран-кварц Xenon Сијалица. Прозрачна Флукс : 3200 LM 4. Моќност : 35 W По Сијалица (70 W/Set ) 3. Ниска Потрошувачка на Енергија и Еколошки.Карактеристики На Производот : 1.Користење на УВ-отпорни на кварц стакло, висок притисок на корозија и високи термички шок отпор, меркур слободни, еколошки и ниска потрошувачка на енергија.ЕКОЛОШКИ : Светла 8000 K мраз сина боја температура, поширока визија, обезбедување на удобно и безбедно возење искуството на возачот. Сијалица Тип : D1 S/D1 C (Компатибилен со D1 R) 10.ПРИМЕНА : 100% компатибилен со оригинални халоген систем, замена на ксенон светилки за во автомобил ксенон конверзија колекции.

Детални спецификации

Додатоци на производи