• Свеж
ПЕДЕРОТ U209 Удар Топката Имајќи Седишта за Миење, Метрички, 60mm ID, 78mm OD, 7.5 mm Ширина

ПЕДЕРОТ U209 Удар Топката Имајќи Седишта за Миење, Метрички, 60mm ID, 78mm OD, 7.5 mm Ширина

Rating 
DEN 846.96

Од стока
Во магацинот

Спецификации Димензионални и геометриски tolerances DIN 620-3 (ISO 199), толеранција класа PN Преку прекалени челик (ISO 683-17 Систем за создавање дел броеви за возен лежишта DIN 623-1 Rolling лежишта употреба возен елементи за одржување на поделба помеѓу подвижни делови за да се намали ротациона триење и поддршка радијална и axial товари.Ова седење за миење е произведен за PN (нормално) tolerances во согласност со Германскиот Институт за Normung (DIN) 620, и тоа е погоден за употреба во разни апликации, вклучувајќи и машина, инструмент вози шахти, автомобилската волан брзини и спојки, ротари маси, outboard моторни пропелери и апарати за домаќинство.

Детални спецификации

Додатоци на производи