• Свеж
Axygen SCT-050-C-S Конусна Дното Завртка Врвот Microcentrifuge Цевка Со Јасни О-Прстен Капа, 0.5 mL, Јасно PP, Стерилни (1 Случај: 100 Цевки и Капи/Торба; 5 Торби/Единица; 8 Единици/Случај)

Axygen SCT-050-C-S Конусна Дното Завртка Врвот Microcentrifuge Цевка Со Јасни О-Прстен Капа, 0.5 mL, Јасно PP, Стерилни (1 Случај:

Rating 
DEN 16811.52

Од стока
Во магацинот

Полипропилен конусна дното завртка врвот microcentrifuge цевка со "O" прстен капа служи широк спектар на лабораторија потреби.Јачина на звук : 0.5 m L.Капа боја : јасно.Пред-sterilized.Навој О-прстен дизајн обезбедува единствен затворање овозможувајќи centrifugation до 20.000 г.Оваа полипропилен конусна дното завртка врвот microcentrifuge цевка со "O" прстен капа служи широк спектар на лабораторија потреби вклучувајќи ја и наплатата, пресување, centrifugation, долгорочно складирање, и OEM пакување и испорака на ограничување ензими или други ДНК/РНК менување на реагенси.Колор-кодирани капа обезбедува шприц порт дека е лесно pierceable за radioisotope етикетирање и дел собирање.На навој О-прстен дизајн обезбедува единствен затворање овозможувајќи centrifugation до 20.000 г.Microcentrifuge цевки мора ребра на ззп и цевка за да одговара на Axy Rack microtube полици за да се овозможи еден раце отворање и затворање.Цевки се овластени RNase, DNase, и pyrogen слободни.Пред-sterilized.Јачина на звук : 0.5 m L.Капа Боја : Јасно.Max.RCF : 20000g.Corning Axygen # : SCT-050-В-С.

Детални спецификации

Додатоци на производи