• Свеж
Axygen SCT-050-КАКО Конусна Дното Завртка Врвот Microcentrifuge Цевка Со Избрани Боја О-Прстен Капи, 0.5 mL, Јасно PP, Стерилни (1 Случај: 100 Цевки и Капи/Торба; 5 Торби/Единица; 8 Единици/

Axygen SCT-050-КАКО Конусна Дното Завртка Врвот Microcentrifuge Цевка Со Избрани Боја О-Прстен Капи, 0.5 mL, Јасно PP, Стерилни (1

Rating 
DEN 17498.16

Од стока
Во магацинот

Полипропилен конусна дното завртка врвот microcentrifuge цевка со "O" прстен капа служи широк спектар на лабораторија потреби.Јачина на звук : 0.5 m L.Капа боја : избрани.Пред-sterilized.Навој О-прстен дизајн обезбедува единствен затворање овозможувајќи centrifugation до 20.000 г.Оваа полипропилен конусна дното завртка врвот microcentrifuge цевка со "O" прстен капа служи широк спектар на лабораторија потреби вклучувајќи ја и наплатата, пресување, centrifugation, долгорочно складирање, и OEM пакување и испорака на ограничување ензими или други ДНК/РНК менување на реагенси.Колор-кодирани капа обезбедува шприц порт дека е лесно pierceable за radioisotope етикетирање и дел собирање.На навој О-прстен дизајн обезбедува единствен затворање овозможувајќи centrifugation до 20.000 г.Microcentrifuge цевки мора ребра на ззп и цевка за да одговара на Axy Rack microtube полици за да се овозможи еден раце отворање и затворање.Цевки се овластени RNase, DNase, и pyrogen слободни.Пред-sterilized.Јачина на звук : 0.5 m L.Капа Боја : Избрани.Max.RCF : 20000g.Corning Axygen # : SCT-050-А-С.

Детални спецификации

Додатоци на производи