• Свеж
MeiLiio 10.2 инчен iPad Тастатура Случај, 360°Ротирачки Безжична Bluetooth Тастатура Случај со 7 Боја Алуминиумски позадинско осветлување&Auto Sleep/Wake Folio Smart Тастатура Покритие за i

MeiLiio 10.2 инчен iPad Тастатура Случај, 360°Ротирачки Безжична Bluetooth Тастатура Случај со 7 Боја Алуминиумски позадинско осветлување&Auto

Rating 
DEN 2399.76

Од стока
Во магацинот

*360° на Ротација Тастатура Случај* : 360 степен ротација и 180 степен флип без напор може да се прикаже вашиот труд, презентација, да се види вашиот омилен филм или читање книги. Ултра Тенок и лесен, Добар изглед случај, добро направени и издржливи.го прави на i Pad тастатура функционира и изгледа одлично во темнината, обезбедување на различни визуелно уживање и удобно внесување искуство за вас.Без разлика дали сте блогер, автор, дизајнер, професионални или студент, на тастатурата случај ви нуди паметни, стилски и практично решение за вашите секојдневни потреби.Прецизни cut-off овозможува целосен пристап до сите порти, функционални и стилски.Ве молиме двојно проверете ги вашите i Pad модел пред да го нарачате. *Пакет се Вклучени : - 1 x Bluetooth Тастатура - 1 x Полнење преку USB Кабел - 1 x Упатство(англиски) *За ваша погодност, ве молиме пребарување "Mei Liio + име на производ" да се земе најбрз начин да се купи други производи што сакате и имате чист поглед на други производи што се нудат во продавницата.Лесно ракување и енергија-штедење. *Авто Sleep/Wake Funtion* : Затвори i Pad тастатура случај, тоа ќе одат на спиење.2 инчен објавен во 2019. *Оваа тастатура случај е специјално дизајниран да се вклопуваат во над i Pad 7 Генерација 10.*Компатибилен Модел* : Совршен Фитинг дизајнот за i Pad 7 Генерација 10. Ротираат 360 Стојат Тастатура Случај и 180 Степен Флип : Вграден-во шарки им овозможи на i Pad да се навалена до 360 степени за да се обезбеди повеќето удобно гледање позиција.

Детални спецификации

  :
Charging Time:
2-3 hours
Material:
Aluminum
Support System:
iOS
*Operation Tips:
 
1.Power on the keyboard by sliding the On/Off to On position. :
2.Then press 'Wi-Fi' button, the blue led light flash, the Bluetooth of the keyboard is opened. :
3.Turn on the Bluetooth of your iPad . :
4.Open the iPad Bluetooth Search when the Bluetooth pair lights twinkling. :
5.Then there will be Bluetooth Keyboard comes up in the searching page. Just select it. :
6.The Bluetooth will be connected automatically. :
*Package Included:
 
- 1 x Bluetooth Keyboard  :
- 1 x USB Charging Cable  :
- 1 x User Manual(English) :
*For your convenience, please search MeiLiio + product name to take the fastest way to buy other products you want and have a clear view of other products we offer in store. :
*Thank you for your browse. :
  :

Додатоци на производи