• Свеж
iPad 7 Генералот 10.2 Тастатура Случај, MeiLiio 360° Ротирачки Bluetooth Тастатура Случај 7 Боја Алуминиумски Безжична позадинско осветлување Случај Авто Sleep/Wake Folio Smart Тастатура

iPad 7 Генералот 10.2 Тастатура Случај, MeiLiio 360° Ротирачки Bluetooth Тастатура Случај 7 Боја Алуминиумски Безжична позадинско

Rating 
DEN 331.20

Од стока
Во магацинот

Моќта на тастатурата на екранот и со лизгање на On/Off да се На позиција. Авто Sleep/Wake Функција : Кога ќе се затвори случајот тоа го става на таблета во спиење.Отворете i Pad Bluetooth Пребарување кога Bluetooth пар светла миг. *360° на Ротација Тастатура Случај* : 360 степен ротација и 180 степен флип без напор може да се прикаже вашиот труд, презентација, да се види вашиот омилен филм или читање книги.Не е компатибилен со било кој друг i Pad модели.Прецизни cut-off овозможува целосен пристап до сите порти, функционални и стилски.Ве молиме двојно проверете ги вашите i Pad модел пред да го нарачате.Без разлика дали сте блогер, автор, дизајнер, професионални или студент, на тастатурата случај ви нуди паметни, стилски и практично решение за вашите секојдневни потреби.Лесно ракување и енергија-штедење. *Спецификација : Време на Полнење : 2-3 часа Материјал : Алуминиум за Поддршка на Системот : i OS *Операција Совети : 1.Потоа притиснете 'Wi-Fi' копчето, сина led светло на блицот, Bluetooth на тастатура е отворена.На Bluetooth ќе биде поврзан автоматски. *Пакет се Вклучени : - 1 x Bluetooth Тастатура - 1 x Полнење преку USB Кабел - 1 x Упатство(англиски) *За ваша погодност, ве молиме пребарување "Mei Liio + име на производ" да се земе најбрз начин да се купи други производи што сакате и имате чист поглед на други производи што се нудат во продавницата.

Детални спецификации

  :
Charging Time:
2-3 hours
Material:
Aluminum
Support System:
iOS
*Operation Tips:
 
1.Power on the keyboard by sliding the On/Off to On position. :
2.Then press 'Wi-Fi' button, the blue led light flash, the Bluetooth of the keyboard is opened. :
3.Turn on the Bluetooth of your iPad . :
4.Open the iPad Bluetooth Search when the Bluetooth pair lights twinkling. :
5.Then there will be Bluetooth Keyboard comes up in the searching page. Just select it. :
6.The Bluetooth will be connected automatically. :
*Package Included:
 
- 1 x Bluetooth Keyboard  :
- 1 x USB Charging Cable  :
- 1 x User Manual(English) :
*For your convenience, please search MeiLiio + product name to take the fastest way to buy other products you want and have a clear view of other products we offer in store. :
*Thank you for your browse. :
  :

Додатоци на производи