• Свеж
Нп, Pooja Продавница Arpan Нуди Pooja Thali во Месинг (Сет од 8 Предмети во еден)

Нп, Pooja Продавница Arpan Нуди Pooja Thali во Месинг (Сет од 8 Предмети во еден)

Rating 
DEN 2294.40

Од стока
Во магацинот

Arpan Нуди Pooja Thali во Месинг Овој Ексклузивен Pooja Thali собата е направен од најдобрите месинг, која ќе додадете елеганција и шарм за да ја вашиот Pooja соба.Содржина : Thali (Плоча), со Kalash темјан носителот, Свеќа Носителот Diya, масло светилка, Kumkum сад, Дизајнер Сад, Pali и Panchpatra.Димензии : Плоча : 9 инчи (Врвот Daimeter) Diya : од 1,5 инчи (H) x 2 инчи (Врвот Daimeter) x 1.25 инчи (W) Темјан носител : 2 инчи (H) x 2.6 инчи (max дијаметар) Свеќа Носител : 2 инчи (H) x 3 инчи (дијаметар) x 3.5 инчи (L).Pali : 0.5 инчи (H) x 4.5 инчи (L) Panchpatra : 2.5 инчи (H) x3 инчи (L) x 2.25 инчи(W) Сад : 1.75 инчи (H) X 4 инчи (во горниот дијаметар) x 2.75 инчи (база дијаметар) Kum Kum Садот : 1 инч (H) x 2.5 инчи (L) x 1.6 инчи (W).Вкупната тежина на сет : 1 кг прибл.Arpan Нуди Pooja Thali во Месинг Овој Ексклузивен Pooja Thali собата е направен од најдобрите месинг, која ќе додадете елеганција и шарм за да ја вашиот Pooja соба.На puja предмети се чуваат во puja плоча вклучуваат Roli за tilak, Akshat, Prasadam, мал Kalash полни со вода, Kalava да се врзуваат околу рачниот зглоб, aarti-diya и некои шарени цвеќиња.На puja thali има посебно значење за Arpan (Понуда) за Божество во фестивали.Agarbatti, camphor, кокос, belpatra, betel лисја, сандаловина паста, свеќи, цвеќиња, сезонско овошје и слатки (како Prasad) и сребро или злато парички има слика на Божицата Lakshmi, Господ Ganesh, Нп, Свастика или Shree исто така се чуваат во thali.

Детални спецификации

Додатоци на производи