• Свеж
Логото RENLIANG-ZHOU NA4919 Игли Валчести Имајќи 95x130x35mm (1 парче) Солидна Јака Игли Валчести Лежишта со Внатрешен Прстен 4524919 4544919/А Имајќи

Логото RENLIANG-ZHOU NA4919 Игли Валчести Имајќи 95x130x35mm (1 парче) Солидна Јака Игли Валчести Лежишта со Внатрешен Прстен 4524919

Rating 
DEN 3137.28

Од стока
Во магацинот

Овој вид на лого не се ограничи axial промена на вратило и домување и има.Структура & introduction Solid Јака игли валчести bearing The солидна јака игли валчести имајќи има компактна структура, мал радијална големина и големи оптоварување капацитет на носивост.Тоа е побарано површината цврстина биде не помалку од HRC60, површина грубост, не повеќе од 0.Во сочувство со други типови на игли валчести лежишта, според ситуацијата на истиот радијална големината, игли валчести имајќи има големи оптоварување капацитет на носивост и висока цврстина, но има висок триење вртежен момент.Сепак, тоа не се ограничи axial промена на окно или домување.Тоа е исто така широко се применува во ситуација каде што вратило или домување има занишан движење.Карактеристики & classification Model РНК, NK Игли Валчести Лежишта, Без Внатрешен Ring The игли валчести имајќи без внатрешниот прстен е погодна за деловите од кои радијалната големината е ограничена.Овој вид на лого има многу серија, со различна структура и големина.Внатрешен Дијаметар : 95 mm; Надворешниот Дијаметар : 130 mm; Дебелина : 35 мм.Материјал : Челик; Премази : Анти- ' рѓа, Масло.Кога се вратило има axial оптоварување, тоа може да се користи во комбинација со други лежишта.Тоа е побарано цврстина, обработка на точноста и површина грубост на вратило весник површината и возен површината на надворешниот домување се исти како оние на јаката на лого.

Детални спецификации

Додатоци на производи