• Свеж
Fluval Грешка Каснувања Тропски Риби Храна, Мали Гранули за Мали до Средни Риба

Fluval Грешка Каснувања Тропски Риби Храна, Мали Гранули за Мали до Средни Риба

Rating 
DEN 347.28

Од стока
Во магацинот

На инстинктивно хранење навика е фондацијата зад Грешка Каснувања, кои се формулирани со хранливи материи богати инсекти ларви и збогатен со повеќе квалитетни протеини, витамини, минерали и трага елементи.Сепак, не сите инсекти се создадени подеднакво кога станува збор за рибниот исхрана.Користење на уникатни одгледување процес, BSFL се одгледува под контролирани услови за вкупно одржливост кој ги зачувува природните средини.Грешка Каснувања се формулирани со одржливо собрани Црна Војник Летаат Ларви (#1 состојка во сите формули), кои се одгледуваат на овошје и зеленчук за исклучителни "супер храна" исхрана.За разлика од големите бренд риба храна, Баг Каснувања се секогаш подготвени во мали серии за супериорен во однос на контрола и гаранција за квалитет.Збогатена со витамини, амино киселини и минерали за избалансирана дневна исхрана.Високо во повеќе протеини како целина лосос – богат со Омега 3 и 6 за здрава кожа, лушпи и перки.

Детални спецификации

Додатоци на производи