• Свеж
Ranvo Безбедносна Камера, Надзор Камера Водоотпорен Реално Време Следење двонасочна Говорна Спогодба за Видео Надзор и за Отворен и Затворен(#2)

Ranvo Безбедносна Камера, Надзор Камера Водоотпорен Реално Време Следење двонасочна Говорна Спогодба за Видео Надзор и за Отворен

Rating 
DEN 427.20

Од стока
Во магацинот

Доаѓа со пристапна точка жариште WIFI, може да се следи без интернет, исто така, може да бидат поврзани за да се види и да се евидентираат во рок од 15 метри преку WIFI на камерата себе и "жешко" место.Функција : 1.IP66 водоотпорен, dustproof и мешање-доказ, не се плаши од надворешна инсталација.Поддршка на корисникот за споделување, поддршка до 5 корисници на интернет во исто време.Поддршка движење на следење, може да се следи движењето и снимање во исто време.37 инфрацрвена светлина+51 бела светлина, полна боја и дење и ноќе, за поддршка на 3 ноќта режими со максимум 15 метри далечина : инфрацрвен визија ноќ, полна боја визија ноќ, интелигентни ноќ визија.Smart алармот, движење откривање, кога движење на објектот е откриен во рамките на надзор спектар на камерата, тој автоматски ќе се испрати порака и притиснете за да го користите мобилниот телефон.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : PTZ Camera Material : ABS Plastic Color : White WIFI Networking : Support Wired Врска : Еден RJ45 Port Resolution : 1920 x 1080 Video Кодирање : H264 Wireless Мрежа : WIFI (IEE802.Поддршка на корисникот за споделување, поддршка до 5 корисници на интернет во исто време. 1080 P камера со појасна слика, поддршка 350 степен хоризонтално и 90 степен вертикално ротација, ротација агол може да се контролира преку СТАН.Поддршка ТФ-картичка складирање и cloud складирање, ТФ максимална поддршка 128 G (не се вклучени).

Детални спецификации

Condition:
100% Brand New
Item Type:
PTZ Camera
Material:
ABS Plastic
Color:
White
WIFI Networking:
Support
Wired Connection:
One RJ45 Port
Resolution:
1920 x 1080
Video Encoding:
H264
Wireless Network:
WIFI (IEE802.11b/G/N)
APP Operating System:
Support for IOS/Android
Two-Way Voice Intercom:
Support
Up And Down Mirroring:
Support
Smart Tracking:
Support
One Key Reset:
Support
Alarm Recording:
Support
Audible and Visual Alarm:
Support
Audio Recording:
Support
External Expansion Card:
Maximum Support 128G (Not Included)
Wired Network:
With Port Support
Video Playback:
Support
Real-Time Monitoring:
Support
Mobile Phone Photo/Video:
Support
Acess Point Hotspot Connection:
Support
IR-CUT:
Support
Maximum Number Of Online Users:
Support 5 Users Online at The Same Time
Alarm Detection:
Moti

Додатоци на производи