• Свеж
Елита Автомобилски Производи, Inc.Црн Тапацир Палка Hitch Покритие за Џип Рубикон(Црна)

Елита Автомобилски Производи, Inc.Црн Тапацир Палка Hitch Покритие за Џип Рубикон(Црна)

Rating 
DEN 1246.80

Од стока
Во магацинот

Оваа hitch покрие карактеристики на 3/8" дебела 6061 T6 палка алуминиум faceplate со врежани ОЕМ логото означување.Оваа hitch покрие карактеристики на 3/8" дебела 6061 T6 палка алуминиум faceplate со врежани ОЕМ логото означување.Оваа hitch покрие карактеристики на 3/8" дебела 6061 T6 палка алуминиум faceplate со врежани ОЕМ логото означување.Рака полиран и во прав-обложени до совршенство со епоксидна отпечаток во боја никогаш нема да исчезнат.Faceplate големина : 6-1/4"W x 3-1/4"Х. Тоа се вклопува сите стандардни 2" приколка hitch примачите.Пакетот вклучува еден hitch капак.Дојде со една фабрика ограничен доживотна гаранција.Бренд нови службен лиценциран производ.Овој Џип Рубикон hitch поклопецот е Официјален Лиценциран Производ направен во сад, со 3/8" дебела T6 Палка Алуминиум.Производ неспоредлив во индустријата, и во изглед и квалитет.Компјутер изгравирани со висока прецизност и внимание на детали.Насликани со рака, со УВ заштитен висок квалитет на емајлот боја.Тоа е CNC би, заварени, врежани, и рака-насликани токму овде во U. S. Производство на внимание на квалитетот и детално е ненадмината.Бранеа Лице, Палка на Алуминиум, Прав Обложени Црн Сатен, да се даде спектакуларна и уникатен изглед!.

Детални спецификации

Додатоци на производи