• Свеж
MECCANIXITY Електронски Топлина Дисипација Кулер Алуминиум Heatsink 18x18x13.5mm за ПРОЦЕСОРОТ Сребрен Тон Пакет од 10

MECCANIXITY Електронски Топлина Дисипација Кулер Алуминиум Heatsink 18x18x13.5mm за ПРОЦЕСОРОТ Сребрен Тон Пакет од 10

Rating 
DEN 215.76

Од стока
Во магацинот

Користење на некои завртки за да се поправи на heatsink на вашата компонента.И на крај, се држи до компоненти.Тоа е направено од алуминиум.Тоа е универзален heatsink.Осигурајте ја локацијата каде на heatsink е потребно прво; а Потоа даде некои лепак на површината; и на Крај, се држи до компоненти.Осигурајте ја локацијата каде на heatsink е потребно прво;.И на крај, се држи до компоненти.Чекори на инсталација за различен тип : .ТИП : Без Монтажа Дупка И Без Лепило.На heatsink е метална заптивка, кој е дизајниран да се зголемат областите за контакт со воздухот, тоа може да го намали прегревање на електронските компоненти.Осигурајте ја локацијата каде на heatsink е потребно прво; Користење на некои завртки за да се поправи на heatsink на вашата компонента.Паралелно со слот, или хоризонтална и вертикална слот, или криви слот.Овој материјал го прави светлина во тежина и во добра топлинска спроводливост.Главно се користи за компјутер или лаптоп топлина дисипација, за ладење на плоча, SSD, GPU, на чипсет, на transistors, 3 D принтер, итн.Осигурајте ја локацијата каде на heatsink е потребно прво;.53 инчен (L*W*H); Со паралелно ладење слотови; Боја : Сребро Тон; Во пакет од : 10 х Heatsink.Осигурајте ја локацијата каде на heatsink е потребно прво;.Широко се користи за ладење графичкиот процесор, IC Чип, stepper моторни возачот модул, ДОВЕДЕ до тоа и други електроника.

Детални спецификации

Додатоци на производи