• Свеж
Полиран Месинг 1975-2006 Харли Дејвидсон 22mm HI-Проток Petcock Лево 90 степени Гориво Штекер Вентил - Користете се со 3/8 ID на Гориво Црево - го Заменува Pt # 62168-81 - Мотор Хеликопте?

Полиран Месинг 1975-2006 Харли Дејвидсон 22mm HI-Проток Petcock Лево 90 степени Гориво Штекер Вентил - Користете се со 3/8 ID на

Rating 
DEN 1151.76

Од стока
Во магацинот

Ве молиме бидете сигурни дека ќе имаат најмалку 3" од дното на petcock bung и најблискиот опструкција во вашиот резервоар (Baffles итн. "Право 90" значи дека на Гориво Штекер е свртен кон ДЕСНО. За користење со подоцна 1975 - 2006 година, Харли модели. "Права" или "Надолу" значи дека на Гориво Штекер е свртена НАДОЛУ кон земјата.Внатрешните Женски 22 MM тема.Доаѓа со новиот о-прстен.За користење со подоцна 1975-2006 Харли модели. "R" (Резерва), "ON" и "OFF", исто како и ОЕМ.Димензии : вкупна Должина = 4-1/2" Длабочина = 1-7/8" (Вклучувајќи Црево Barb) "Лице" Width = 1-1/4" Нишка = Внатрешни Женски 22 MM Во Должина од дното на теми на врвот на филтер е 3" (ве Молиме проверете за да се осигурате дека ова ќе се вклопи во вашиот резервоар. "Лево 90" значи дека на Гориво Штекер се свртени НАЛЕВО.Гориво црево со 3/8" ID. "Лево 90" значи дека на Гориво Штекер се свртени НАЛЕВО. "Право 90" значи дека на Гориво Штекер е свртен кон ДЕСНО.Работи со подоцна стил 1975 - 2006 година, Харли Модели.Вграден-во филтерот дозволува за екстра заштита од остатоци внесувањето на гориво систем, а уште обезбедување на максимален проток.) Крај : Полиран Месинг Хром Позлатен Лост Accommodates : Работи со подоцна стил 1975 - 2006 година, Харли Модели.FL 1974-1984 FX 1975-1984 FXST 1984-1994 FLST 1986-1994 XL 1975-1995 FXR 1982-1994 FXD 1991-1994 Кога референцирање на Гориво Штекер Ориентација : ве МОЛИМЕ ПРОЧИТАЈТЕ Ако Менувачот е во "OFF" позиција и се вперени во вас, "ON" е лево и "R" (Резерва) е на вашиот право.

Детални спецификации

Додатоци на производи