• Свеж
Стара Шик Гроздобер Црна, Розова Персоналните Роденден Bunting Банер

Стара Шик Гроздобер Црна, Розова Персоналните Роденден Bunting Банер

Rating 
DEN 358.80

Од стока
Во магацинот

Ве молиме погледнете ја нашата продавницата за повеќе опции.Имаме огромен број на персонализирани картички, покани, свадба знаци, отпечатоци, bunting & постери.Достапен во 2 различни големини.Мали - 12 знамиња, во секој мерење околу 5.Можете да изберете до 4 различни personalisation пораки како стандард.5 инчи долг со 120inches на лента.5 инчи долг со 120inches на лента.Оваа Персоналните Bunting е отпечатен една страна кон највисок квалитет на свила заврши 260 lb картичка, дупки се пре-удирани со тупаници подготвени за да можете да ја протнете низ лентата себе.Оваа Персоналните Bunting е отпечатен една страна кон највисок квалитет на свила заврши 260 lb картичка, дупки се пре-удирани со тупаници подготвени за да можете да ја протнете низ лентата себе.Секоја знаме ќе биде Персонализирана,ако изберете една порака што ќе се печатат на сите 12 знамиња,ако наведете 4 различни многу текст, ние ќе ја прилагоди 4 знамиња со секоја порака да се направи копија од вашите 12 знамиња.Големи - 12 знамиња, во секој мерење околу 7inches во најширока ширина и околу 9.5 инчи на најширокиот ширина и околу 7inches долго со 100inches на лента.Можете да изберете до 4 различни personalisation пораки како стандард.5 инчи на најширокиот ширина и околу 7inches долго со 100inches на лента.Ние ќе го поправи сите проред, според нашите шаблони.

Детални спецификации

Додатоци на производи