• Свеж
Јоргованот Бела Црна Damask Персоналните Свадба Локација или Приемот Bunting Банер

Јоргованот Бела Црна Damask Персоналните Свадба Локација или Приемот Bunting Банер

Rating 
DEN 358.80

Од стока
Во магацинот

Големи - 12 знамиња, во секој мерење околу 7inches во најширока ширина и околу 9.Оваа Персоналните Bunting е отпечатен една страна кон највисок квалитет на свила заврши 260 lb картичка, дупки се пре-удирани со тупаници подготвени за да можете да ја протнете низ лентата себе.Големи - 12 знамиња, во секој мерење околу 7inches во најширока ширина и околу 9.Можете да изберете до 4 различни personalisation пораки како стандард.Оваа Персоналните Bunting е отпечатен една страна кон највисок квалитет на свила заврши 260 lb картичка, дупки се пре-удирани со тупаници подготвени за да можете да ја протнете низ лентата себе.5 инчи на најширокиот ширина и околу 7inches долго со 100inches на лента.Секоја знаме ќе биде Персонализирана,ако изберете една порака што ќе се печатат на сите 12 знамиња,ако наведете 4 различни многу текст, ние ќе ја прилагоди 4 знамиња со секоја порака да се направи копија од вашите 12 знамиња.Лентата е предвидено.Ние може да биде во можност да го промените фонтови & бои како што се бара и можете да изберете било кој текст ви се допаѓа.Лентата е предвидено.Достапен во 2 различни големини.Мали - 12 знамиња, во секој мерење околу 5.Можете да изберете до 4 различни personalisation пораки како стандард.5 инчи на најширокиот ширина и околу 7inches долго со 100inches на лента.5 инчи долг со 120inches на лента.Ве молиме погледнете ја нашата продавницата за повеќе опции.

Детални спецификации

Додатоци на производи