• Свеж
Гроздобер Текст Ангажман Јоргованот Пурпурна Персонализирана Ангажман Партија Bunting

Гроздобер Текст Ангажман Јоргованот Пурпурна Персонализирана Ангажман Партија Bunting

Rating 
DEN 358.80

Од стока
Во магацинот

5 инчи на најширокиот ширина и околу 7inches долго со 100inches на лента.Можете да изберете до 4 различни personalisation пораки како стандард.Достапен во 2 различни големини.Оваа Персоналните Bunting е отпечатен една страна кон највисок квалитет на свила заврши 260 lb картичка, дупки се пре-удирани со тупаници подготвени за да можете да ја протнете низ лентата себе.Достапен во 2 различни големини.Ние може да биде во можност да го промените фонтови & бои како што се бара и можете да изберете било кој текст ви се допаѓа.Ние ќе го поправи сите проред, според нашите шаблони.5 инчи долг со 120inches на лента.5 инчи на најширокиот ширина и околу 7inches долго со 100inches на лента.Оваа Персоналните Bunting е отпечатен една страна кон највисок квалитет на свила заврши 260 lb картичка, дупки се пре-удирани со тупаници подготвени за да можете да ја протнете низ лентата себе.Лентата е предвидено.Секоја знаме ќе биде Персонализирана,ако изберете една порака што ќе се печатат на сите 12 знамиња,ако наведете 4 различни многу текст, ние ќе ја прилагоди 4 знамиња со секоја порака да се направи копија од вашите 12 знамиња.Имаме огромен број на персонализирани картички, покани, свадба знаци, отпечатоци, bunting & постери.Мали - 12 знамиња, во секој мерење околу 5.Ве молиме погледнете ја нашата продавницата за повеќе опции.Можете да изберете до 4 различни personalisation пораки како стандард.

Детални спецификации

Додатоци на производи