• Свеж
YTEVYT Мачка Чешма Филтри, (4+4 Pack2boxes) Замена на Филтер Погодни за домашно Милениче Мачка Фонтана, со Систем за Филтрација

YTEVYT Мачка Чешма Филтри, (4+4 Pack2boxes) Замена на Филтер Погодни за домашно Милениче Мачка Фонтана, со Систем за Филтрација

Rating 
DEN 321.60

Од стока
Во магацинот

❉3 чекори за да се размонтираат и измијте 3s да се инсталира.Мачката вода диспензерот е удобен и чистат редовно во исто време.Тоа се препорачува да се користи чиста вода или ладно варени вода и измијте еднаш на секои 2 недели.Користењето вода од чешма да се мијат најмалку еднаш неделно. ❉За чистење.Прво, отстранете го филтерот елемент за чистење (филтерот елемент се препорачува да се чистат еднаш месечно).Второ, чистење на резервоарот и резервоарот за вода.Трето, да ги отстраните пумпа за вода и чисти одделно.Исчистете го филтерот во внатрешноста на пумпа еднаш неделно. ❉Инструкции за употреба. 1. Земете домаќин и додатоци пак да се провери дали тие се комплетни; 2. Пред користење на филтер елемент, се впие во вода околу 10 минути 3. Исплакнете делови на вода диспензерот неколку пати, и чиста водна пумпа поединечно. ❉4. Додадете прочистена вода во кофата, кој се наоѓа меѓу највисоко ниво на водата во линија и најниско ниво на водата линија. 5. Инсталирање на пумпа за вода, пиење послужавник, и филтер елемент во низа; 6. Поврзете го USB кабелот за напојување. ❉Други размислувања.Кога се работи за звук се зголемува, се обрне внимание на додавање на вода и проверете чистење пумпа за вода во време.

Детални спецификации

Додатоци на производи