• Свеж
Филе Ножот Празно 001-9Cr18MoV од не 'Рѓосувачки Челик - 12 1/2 OAL (Нов Дизајн!)

Филе Ножот Празно 001-9Cr18MoV од не 'Рѓосувачки Челик - 12 1/2 OAL (Нов Дизајн!)

Rating 
DEN 370.32

Од стока
Во магацинот

12 1/2" вкупна должина, 3/32" дебела нож, повеќе флексибилни ножот.Произведено во Кина. 3 дупки 3/16" (ќе одговара на средна големина корби гром). 9 Cr18 Mo V нерѓосувачки челик сечилото, РК цврстина 57-58. 7 1/4" пониска работна површина.Ова е импресивен високо крајот риба филе, кога ќе заврши.Многу флексибилни и остри.Овој нож ги има истите димензии како Филе, 004, разликата ќе биде во поголема флексибилност.Овој нож се случува да биде флексибилен и Филе 004 се случува да биде повеќе беспомошна.Остри сечење точка за лесно пирсинг.Бара 5" x 1 1/8" рачка област.ЗАБЕЛЕШКА : Овие нож ќорци се веќе топлина третираат и да се стврдне.Сите што треба да направите е да додадете справи и можеби обвивка.Ние ви препорачуваме додавање пар на g10 скали во 3/16" или 1/4" дебел материјал за справи.Вие исто така може да додадете некои убав дрвени скали од вашите сопствени акции.

Детални спецификации

Додатоци на производи