• Свеж
Arcos 2900 Спектар 7-Инчен Сечење Нож, Црвена

Arcos 2900 Спектар 7-Инчен Сечење Нож, Црвена

Rating 
DEN 429.12

Од стока
Во магацинот

Машина за миење садови безбедно, миење на рацете се препорачува.Направена во Шпанија од страна на Arcos, водечка Европска нож производителот со традиција која се протега назад во 1745.Денес, Arcos е уште едно семејство во сопственост на бизнис и горда на нејзината извонредна наследство.И запомнете секогаш да се заштити вашите прсти.Оставајќи вашиот ножеви да се суши во машина за миење садови не се препорачува.Доколку користите машина за миење садови, поставете го вашиот ножеви со ножеви свртени нагоре и во посебни контејнери од остатокот на вашиот прибор за јадење за да се избегне гребење.Избегнувајте да остават вашиот ножеви потопен во вода за долги периоди на време, особено во тешко или солена вода кои можат да влијаат на метали.Изостри другата страна на сечилото како и порано, овој пат со користење на другата страна на усовршувајќи челик.Им даде на секоја страна од нож еднаков број на swipes (околу 20).Дизајниран и конструиран за тешки употреба, Arcos 2900 линија на кујнски ножеви е идеален за професионални прилагодувања, како и дома кујни.Машина за миење садови безбедно, иако миење на рацете се препорачува.Gregorio Arcos Aroca се претвори во мала рака-направена работилница во масовно производство во фабрика за професионални ножеви во 1875 година.Полна боја рачки идеја за HACCP средини.Дршката нема да се лизга надвор од ваши раце, а тоа е исто така се отпорни на влијание и на висока температура (до 260 степени (F).

Детални спецификации

Додатоци на производи