• Свеж
Електроди Графит Лист, Важат за електроди, Електролиза, синтерување калапи, 300mm200mm8mm (1Pcs).

Електроди Графит Лист, Важат за електроди, Електролиза, синтерување калапи, 300mm200mm8mm (1Pcs).

Rating 
DEN 1967.76

Од стока
Во магацинот

✅Материјал : Графит лист е нов вид на материјалот, има добра отпорност на термички шок, оксидација и корозија, и има соодветен отпор и хомогена структура. ✅Изведба : Тоа е одлична електрична и топлинска спроводливост, стрес корозија, и мал коефициент на експанзија.(Толеранција range : 0.1~1 MM.). ✅Функции : се овозможува екстремни запечатување способност под екстремни услови, подолг сервисен живот и помалку одржување. ✅Се применуваат за електроди, електролиза, синтерување калапи, греење делови, калапи, изолација одбори и разни видови на графит производи, биполарно плоча, бакар, alumium метал кастинг. ✅Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе се потрудиме да ви послужи!.Тоа овозможува екстремни запечатување способност под екстремни услови, подолг сервисен живот и помалку одржување.

Детални спецификации

Додатоци на производи