• Свеж
Curaplex 50mm X 48mm Пена Electrode, Влажни Гел, Случај на 4,800

Curaplex 50mm X 48mm Пена Electrode, Влажни Гел, Случај на 4,800

Rating 
DEN 21772.80

Од стока
Во магацинот

Високо проводници влажни гел.Безбедна лепливоста.Удобно пена поддршка.Не-хаос стап.Димензии : 50mm x 48mm.Curaplex Пена Електроди функција високо проводници влажни гел со безбедни лепливоста, нудејќи одлична јачина на квалитетот во текот на ЕКГ-мониторинг.Овие електроди лесно да се приспособат на пациентот кожа без неуредна остатоци.На флексибилна пена поддршка материјал обезбедува пациентот удобност, и го олеснува лесно отстранување од пациентот.Овој објект не е погоден за EMS, болница или медицинска употреба (office use.Димензии : 50mm x 48mm.

Детални спецификации

Додатоци на производи