• Свеж
Црвено TPU VR Контролер Зафат се Покријат Пакет со Транспарентни Силикони Пред Заштитник Покритие за Oculus Потрагата 2

Црвено TPU VR Контролер Зафат се Покријат Пакет со Транспарентни Силикони Пред Заштитник Покритие за Oculus Потрагата 2

Rating 
DEN 885.60

Од стока
Во магацинот

Премиум Материјал : се Справи со Притисокот на Покритие и VR Школка Случај Заштитник и двете се направени од премиум еко-пријателски силикон кој е мек, не се лизга, перат, трајни и удобно, а тоа може да се спречи со допир контролер од напукнување и гребење.Совршена Заштита : На Силиконски Рачни Поклопецот се тесно поврзани со контролер.Контрола дизајн во прилог на страна ти овозможува да подобра контрола на gamepad, имаат подобра игра VR искуство.Камерата Царинење : VR Школка Случај е под-millimeter прецизност од машина и целосно ненаметлива да следење на камера додека спречување на оштетување од агли.Прилагодлив : рака на Рака е прилагодлива според големината на вашата дланка, на прилагодливи најлон рака ќе ви помогне да се ослободите вашата рака од контролер без паѓа.Топлина Дисипација : На Oculus Потрагата 2 Покрие Заштитник е вентилирани во 4 критичните одделенија за да се обезбеди совршена дисипација на топлина и да се намали потрошувачката на енергија за време на игра, и нема да се меша вашиот гејмерски искуство.

Детални спецификации

Додатоци на производи