• Свеж
Wttfc Реактивен Глазура Stoneware Dinnerware Сетови, 22 Парче Порцелански Dinnerware Сет, Кујна Јадење Сет, Круг Чинии и Чаши Поставува, Модерни Садови, Чинии Вечера во Собата, Услуга

Wttfc Реактивен Глазура Stoneware Dinnerware Сетови, 22 Парче Порцелански Dinnerware Сет, Кујна Јадење Сет, Круг Чинии и Чаши Поставува,

Rating 
DEN 911.76

Од стока
Во магацинот

[Задоволство Гаранција]Ако имате било каков проблем при користењето на нашите кина во собата, или овој сет пропуштиле или скршени кога ќе примите, ве молиме слободно контактирајте со нас, Ние ветуваме дека ќе направиме максимални напори да се реши тоа, ве Молиме да бидат сигурни да се купи, кликнете на "add to количка" веднаш и уживајте подобар живот. [Свадба & Housewarming Подарок]Заврши stoneware чинија поставете го прави совршен housewarming подарок. [Уникатен Дизајн]избор на високо-квалитетни Порцелански материјали и ретро тонови им даде на луѓето различни тактилни искуство, секој од нив е уникатен, Секое парче е ретка парче на уметноста, создавање на елегантна и великодушни јадење атмосфера, која може да се користи за нормално јадење и забава.Совршен за давање на семејството и пријателите, оваа вечера поставува ќе ги собере сите на вашите потреби.●Спецификација : 22 парчиња Јадење Сет на служба за 4 people Material : Porcelain Process : Печката промена glaze Application : dishwashers, микробранова печка, Фрижидер, дезинфекција кабинети●Пакување листа : 4. Порцелански Садови Поставите Лесен за употреба и чисти, машина за миење Садови Безбедно, Микробранова печка Сеф, Фрижидер Безбедно, дезинфекција кабинет Безбедно. Антена го Поставите Лесно да магацинот, dinnerware поставите заштедува многу простор за други dinnerware во кујната cupboard4.

Детални спецификации

22 pieces Dish Set of service for 4 people :
Material:
Porcelain
Process:
Kiln change glaze
Application:
dishwashers, microwave, Refrigerator, disinfection cabinets
●Packing list:
4.5 inch cereal bowl x 4 :
6 inch bowl x 2 :
400ml mug x 4 :
6 inch soup bowl x 4 :
8.6 inch salad bowl x 4 :
11 inch dinner plate x 4 :
●Warm Notes:
Do not use an open flame to directly touch the tableware :
Due to different light effect, the slight color difference should be acceptable :
Manual measurement may have slight difference, hope you can understand :

Додатоци на производи