• Свеж
1pcs Петрохемиски Анализа на Примероци Опрема Течни Негативен Притисок Нафтени Масла Мостра (500ml)

1pcs Петрохемиски Анализа на Примероци Опрема Течни Негативен Притисок Нафтени Масла Мостра (500ml)

Rating 
DEN 554.40

Од стока
Во магацинот

На мостра се справи до крај, а потоа се повлечат, тогаш примерокот шише ќе се формира вакуум, примерокот ќе протокот по должината на примерокот цевка во шише масло. (Ако мостра црта мозочен удар и е потребно помалку од потребната количина на масло, потребно е да се повтори транспорт операција. Unscrew на шишенцето од мостра и покривање на капа за да се избегне spillage. Конечно, избришете примерокот цевка со чиста хартиена крпа и да ги отстрани земање на цевка од орев.Кога масло доза достигне горната граница на земање на примерок за шише, транспорт и шефот на мостра главата треба да биде запрен веднаш Ореви, за да се избегне прекумерна oversampling на нафта примероци за да се произведе загадување. (Обично земање мостри цевка во масло, од дното нагоре за 10мм земање на мостри, не на земање цевка на крајот, така што на примерокот цевка нема да бидат апсорбирани во слоевита. Олабави круг орев на мостра главата, го помине земање цевка преку на нут, а потоа стегнете орев и да се обезбеди примерок на шишенцето.

Детални спецификации

Додатоци на производи