• Свеж
YUEWO Течен Азот LN2 Резервоарот Cryotherapy ниски температури Сад Устата со Дијаметар од 50mm, со 3 пластични садови и торбичката (3L)

YUEWO Течен Азот LN2 Резервоарот Cryotherapy ниски температури Сад Устата со Дијаметар од 50mm, со 3 пластични садови и торбичката

Rating 
DEN 6432.00

Од стока
Во магацинот

Ниски температури за складирање dewar исто така познат како специјализирани вакуум колба е потребно да се одржи и чување на течен азот.Тоа може да биде исполнет каде што снабдувањето со течен азот, но на некои места, можеби ќе бара да ја потпише одговорност откажување пред тие да се пополни.Течен Азот Сад : Капацитет : 3 L,6 L,10 L;Устата Дијаметар : 50mm;Статички Држи Време : 35,65,105 дена.Dewar : течниот азот контејнер води исклучително ниска температура на -196 ?,направени на воздушната алуминиумски материјал, против корозија и задржи течен азот безбедно.Канистри : Секоја од течен азот тенкови доаѓаат со три пластични садови; Две канистри со дупки на дното за чување на биолошки примероци и еден затворен канистер за потопување.Тоа може да биде исполнет каде што снабдувањето со течен азот и на локално ниво.На dewar се дизајнирани со единствена цел на задржување на екстремно ладни течности под точка на замрзнување на водата.Широко се користи за медицински и научни цели : За зачувување на семето, ембриони, потомство, вакцини, кожа, органи и други биолошки материјал.

Детални спецификации

Додатоци на производи