• Свеж
ACDelco ГМ Оригинална Опрема 25181969 Мотор Coolant Сензор на Температура на

ACDelco ГМ Оригинална Опрема 25181969 Мотор Coolant Сензор на Температура на

Rating 
DEN 1216.80

Од стока
Во магацинот

Со нашите ГМ Оригинална Опрема линија и одберете понуда на Професионална, премија резервни производи, ние се задржи вашиот ГМ автомобил, камион, или SUV работи во совет-топ форма.Нудат квалитет, сигурност и издржливост на ГМ OE.Оваа оригинална опрема мотор coolant сензор на температура е произведен за да се вклопи во вашиот ГМ возило, обезбедување на истите перформанси, издржливост, и услуга за живот што се очекува од General Motors.Дали треба точно ГМ Оригинална Опрема спецификација делови или висок квалитет на замена на делови, можете да се потпираат на ACDelco Емисија компоненти, Инјектори за Гориво и Контрола на Модули за да се избави.Моторот температура сигнал се користи од страна на моторот и за контрола на модулот за да се прилагоди на воздух/гориво мешавина и палење на мерењето.Нашето портфолио вклучува : инјектори за гориво, контрола модули, масовно проток на воздух, сензори, кислород сензори, издувен гас циркулација вентили, цела апсолутна сензори за притисок, гас позиција сензори, мрзлив за воздушна контрола вентили, и секундарниот воздух инјектирање реакција компоненти.Нашиот најголем заеднички Делови Гаранција нуди покриеност на поголемиот дел од нашите Вистински генетски модифицираните Делови и ACDelco услуга замена на делови.

Детални спецификации

Додатоци на производи