• Свеж
Kimble 20036-50 Borosilicate Стакло Серијали и Заверена од Класа А Дипломирал Мешање Цилиндар, Калибриран да Содржат, 50мл Капацитет

Kimble 20036-50 Borosilicate Стакло Серијали и Заверена од Класа А Дипломирал Мешање Цилиндар, Калибриран да Содржат, 50мл Капацитет

Rating 
DEN 3092.88

Од стока
Во магацинот

Се снабдува со Стандардни Коси денар главата стакло затка.Тие ги исполнуваат условите за Американското Здружение за Испитување и Материјали (ASTM) E438, Тип I, Класа А, Стандардна Спецификација за Стакло во Лабораториски Апарати.Скала е издржлив бела керамички глеѓ.Секој од овие Kimble Потера KIMAX цилиндар е калибриран да содржат, трајно обележани со индивидуални сериски број и снабдени со Сертификат за Дипломирање Точност.Овие цилиндри се дизајнирани од ASTM Спецификација E1272, Стил II Класа барања.Стандарден Коси стакло затка е обезбеден."TC" се појавува на секој цилиндар и укажува на цилиндерот е калибриран да содржи.Направени од 33 проширување borosilicate стакло, што има низок коефициент на термичка експанзија, многу висока отпорност на хемиски напад, и тешки ѕидови кои се минимизира ризикот од механичко оштетување за време кога топлина се применува.Компанијата има свои корени во Kimble Стакло и Kontes Стакло и сега е поделбата на Gerresheimer Група.Kimble Потера Живот Наука и Истражување Производи произведува научна лабораторија стакло под Kimble Потера KIMAX бренд.

Детални спецификации

Додатоци на производи