• Свеж
Печурки Главата Форма CC Крем, Moisturing Обраснат Убавина за Жена, Природни Течни Texure

Печурки Главата Форма CC Крем, Moisturing Обраснат Убавина за Жена, Природни Течни Texure

Rating 
DEN 330.96

Од стока
Во магацинот

[ОДГОВАРА НА КОЖАТА] : воздушна перница крем добро се вклопува со кожата, и не ќе ве натера да се чини дека да се носи маска. [ПОГОДЕН ЗА РАЗЛИЧНИ ТОНОВИ на КОЖАТА] : печурка форма cc крем е погоден за повеќето кожата на ѕвонење и нема да биде вештачки да се користи. [ВЛАЖНА ТЕКСТУРА] : текстура на воздух перница е многу влажна, ставете го на страна, тоа ќе тече бавно. [ИЗМЕНИ ПОРИТЕ] : фондацијата не може добро менување на порите.Деликатни фондацијата прави порите невидливи лесно. [ЗАЛИЧИ на КОЖАТА] : Concealer може да ги покрие досадна кожа одлично, и направи да изгледате поубаво и се движат.Функција : 1. Печурки сунѓерот стануваат поголеми, а понизок кога се изложени на вода, и се лесни за употреба. 2. Биланс на лачење на себум, намалување на акни кои, кожата места, и одложување на знаците на стареење. 3. Голем број на природни состојки за нега на кожата не ја иритираат кожата и може да се негуваат кожата, додека примена на шминка. 4. Тоа е добра блокирање на ефектот на ултравиолетовите зраци, се крие кожата флеки, и рамномерно brightens тонот на кожата. 5. Помогне да се создаде природни шминка изгледа и да се направи повеќе привлечна во јавноста.Спецификација : Предмет Тип : CC Крем Нето Содржина : 20g/0.7 оз Пакет Листа : 1 x CC Крем 1 x Прав Издувам 1 x Плескавици, Складирање Кутија.

Детални спецификации

Item Type:
CC Cream
Net Content:
20g/0.7oz
Package List:
1 x CC Cream :
1 x Powder Puff :
1 x Puff Storage Box :

Додатоци на производи