• Свеж
Доцна Викторија Леано Железо Декоративни Кабинет Слајд Latch во Мат Црна

Доцна Викторија Леано Железо Декоративни Кабинет Слајд Latch во Мат Црна

Rating 
DEN 354.96

Од стока
Во магацинот

Леано Железо Изградба.Достапен во 2 Бои.Историски Образец Соодветен за Реставрација.Лесно Surface-Mount Инсталација.Ова крајот Викторија ера слајд latch е елегантна прилог на двете антички и нови шкафот врати.Репродуцирана од circa 1880 е оригинална, вкупните лиснато дизајн и кластер на бобинки избрана на knob се заробени во здрав леано железо.Одговара за Викторија или Класични ентериери, тоа доаѓа во вашиот избор на два класични бои.Димензии.Latch : 1 7/16" H x 2" В Фати : 1 7/16" H x 1" В Проекција : 7/8".

Детални спецификации

Додатоци на производи