• Свеж
Минерални Мраз Болка Ослободување на Гел, 3.5 оз

Минерални Мраз Болка Ослободување на Гел, 3.5 оз

Rating 
DEN 2071.20

Од стока
Во магацинот

UPC 300672067357. Greaseless со deepcold болка знаците.Терапевтски Минерални Мраз е ладно, greaseless болка знаците кои продира длабоко за да се овозможи брзо.Откријте пријатен мирис, и искуство ефикасно олеснување дека се чувствува ладење, смирувачки, продорен, и трае со часови.Оригиналот, терапевтски Минерални Мраз нуди greaseless, длабоко ладно болка.Важи за привремено олеснување на помали болки и болки на мускулите и зглобовите поврзани со артритис, спортски повреди, едноставна backache, видови, sprains и модринки.Предлози за Употреба : Возрасни и деца од 2 години и постари : Чиста кожа на сите други масти, креми, спрејови или liniments.Се применуваат на погодените области, не почесто од 3 до 4 пати на ден.Може да се користи со влажно или суво завои или со мраз пакети.Без заштитна маска потребни.Деца под 2 години : Консултирајте се со некој лекар.Употреба само како режисер.Прочитај ги сите предупредувања пред да се користат.Да се чува на ладно место.Имајте капак цврсто затворени.

Детални спецификации

Додатоци на производи