• Свеж
ZenBombs Бања Бомби, 20 парчиња рачно изработени Органски Меур Бања Бомба Подарок Сет, Шеј Путер & Етерично Масло да придавам Влогови на Кожата, Идеален Подарок за Жените

ZenBombs Бања Бомби, 20 парчиња рачно изработени Органски Меур Бања Бомба Подарок Сет, Шеј Путер & Етерично Масло да придавам Влогови

Rating 
DEN 863.76

Од стока
Во магацинот

★[Шарени] Секоја бања бомба трае околу 5 минути за да се стопи целосно додека fizzing и ослободување богата боја и прекрасен мирис.5 унци и е индивидуално спакувани, погодно за дома или патување.Состојки се безбедни за употреба, и ќе придавам влогови и мазни кожата.За 95-140 степени Целзиусови, тоа целосно ќе се раствораат во околу 5 минути.Состојките на нашата бања бомба подарок сет се природно и безбедно. [ЗАБЕЛЕШКА] а.Ако отстраните пластична амбалажа, користете го тоа што е можно поскоро, или бања бомба ќе дојде, освен.Бања бомби треба да се чуваат на суво место.Бања бомби треба да се чуваат на суво место.Кутијата е внимателно дизајнирана и е 11*8. 104-113 степени Фаренхајтови (препорачаната температура за капење) за температура на вода има најбрз распадот стапка.Нашите производителот беше утврден од страна на NSF и во согласност со Козметички Good Manufacturing Практики од U.Роуз, Freesia,дождовни Шуми, цреша, лаванда, итн.Не се препорачува на бебиња помали од 3 години.Забелешка : не се откине на надворешното пакување на филмот пред да го користите.★[20 Мириси] 20 бања бомби, секој со уникатен мирис. ★[Неверојатен Подарок Избор] Секоја бомба тежи 2.2 инчи инчи. С Прехрамбената и Лекарската Администрација(FDA). ★[Користите Совети] а.Боја и мирис се внимателно дизајнирани и шеј путер, се додава за да се осигура дека кожата е moisturized по капење.

Детални спецификации

Додатоци на производи