• Свеж
Дефинитивна Технологија Mythos XTR-50 На Ѕид или Полица-Монтажа Ултра-Тенок Звучник (Црна)

Дефинитивна Технологија Mythos XTR-50 На Ѕид или Полица-Монтажа Ултра-Тенок Звучник (Црна)

Rating 
DEN 9599.76

Од стока
Во магацинот

Вкупниот ефект е вид на јасност, динамички опсег и продолжен одговор што би се очекувало од премиум цени нормално големина јазик.3 kg)Обезбеден прибор : Пушеле стакло база маса стојат, ѕид стапка, прилагодлива за поддршка на нога за хоризонтална полица сместување, магнетни logos Available завршува : Висок сјај црна.Армирано-екструдиран алуминиумско куќиште е компактен, привлечни и резонанца слободни за спектакуларен квалитет на звукот.Авион-Одделение Алуминиумско Куќиште Заштедува Простор и ја Подобрува Performance Another тајна на XTR-50 е за восхит тенок профил и супериорни перформанси е неговата алуминиум кабинет.За продолжување и продлабочување на басот на таква impossibly тенка говорник на XTDD возачи се под притисок заедно до четири елоксирани Алуминиумски купола бас радијатори.2 cm)Маса-стои база димензии : 8-11/16" W x 4-3/4" D (222mm x 136mm)Возачот се надополнуваат : 2 секоја 3-1/2" (90mm) XTDD елоксирани Алуминиумски купола на средината/бас возачи притисок-заедно до 4 секоја 3-1/2" (90mm) купола ниско-бас радијатори, 1 едни 1" (25мм) Чист Алуминиум Купола Tweeter Frequency одговор (севкупно за ѕид) : 92 Hz – 30k Hz Sensitivity : 92d BImpedance : 8 Ohms nominal Recommended засилувач моќ : 20 - 100 W по channel Enclosure : Екструдиран Aluminum Product тежина (без табела стојат) : 5.Тајната на XTR-50 извонредни перформанси е Дефинитивна е ексклузивни XTDD возачот.Револуционерна XTDD Технологија.Може да се користи како лево/десно, центар или сараунд звучник.Користење на state-of-the-art компјутерско моделирање дефинитивна елиминирани секој iota на потроши простор и оптимизиран за секој дел да се намали и да ја сведе на impossibly компактен димензија без да даде до високи перформанси аудио верност!Овој возач има вид на динамичен удар, фреквентен опсег и широка дисперзија дека рамен vibrating мембрана-тип говорници не можат да се совпаѓаат.Специјално обликувањето на куќиште и инкорпорирање на stiffing ребра и канали го прави просторот-ефикасна алуминиумски истиснување ултра-цврсти и резонанца-слободни.Со звучници кои се мали и лошо поставени (обично на дното или на задната страна од собата), резултатот е дека овие се ултра-тенок Телевизорите нудат звучи дека е доволно добар за вести емитува, но далеку од она што е прифатливо за спорт, филмови и игри.5" тенка алуминиумска кабинет се Качи на XTR-50 директно на ѕид или маса планината тоа со вклучени стакло база.Две прилагодливи поддршка нозе се доставени во случаите каде што ќе се одржи на XTR-50 на полица како центар канал за звучникот (хоризонтална ориентација).Ексклузивно xtdd технологија возачи се обезбеди голем говорник, Висок Динамички Опсег перформанси.

Детални спецификации

Додатоци на производи