• Свеж
Octory 3 ЕЕЗ Оригами Железо На Patch за Облека Видов На/Железо На Извезена Печ Applique за Фармерки, Капи, Торби

Octory 3 ЕЕЗ Оригами Железо На Patch за Облека Видов На/Железо На Извезена Печ Applique за Фармерки, Капи, Торби

Rating 
DEN 167.76

Од стока
Во магацинот

КВАЛИТЕТ ГАРАНТИРАН : Висок квалитет на материјали извезени печ.Супер силна топлина печат лепак поддршка.ЛЕСНО ДА се ПРИМЕНУВААТ : Само 15 секунди за лесно DIY проекти од железо или видов на.ИДЕЈАТА ПРОЕКТИ : Идеални за украсување на вашите фармерки, јакни, облека, ранец, и повеќе.Лесно машина за миење без грижи.ПАКЕТ : 3 ЕЕЗ Оригами тема железо на закрпи во 3 различни дизајни и големина (Провери на слики).NOICE : не користите оваа ткаенина налепници за облека на unironable ткаенини (ниска точка на топење), како што се vinyls, nylons или leathers.Предлози за употреба ткаенина наместо лепак.Оригами Patch HOW ДА APPLYSpray вода на задната страна од embroidery Place вез на garment Set железо температура за cotton Cover вез со парче на влажна cloth Iron за 10-15 секунди.Пак облека внатре кон надвор и железо, додека не се исуши.

Детални спецификации

Додатоци на производи