• Свеж
Ohaus ST270 Стакло Стартер pH Electrode

Ohaus ST270 Стакло Стартер pH Electrode

Rating 
DEN 475.20

Од стока
Во магацинот

Пункција electrode погоден за semisolid примероци, како што се овошје, месо или Сирење.Мерен опсег : 0.00-14 Ph.Сите Електроди се вклопуваат во electrode носители на Ohaus клупата Метри и electrode клипови на сите Ohaus преносни Метри.Најновиот прилог на Ohaus стартер серија на electrochemistry инструменти вклучува Електроди кои го поддржуваат напредни мерења на ph.

Детални спецификации

Додатоци на производи