• Свеж
RUPUMPACK Жените е Водоотпорен Изолирани Ски Јакни Windproof Топло Аикидо Јакна Снег Дожд Зимска Јакна

RUPUMPACK Жените е Водоотпорен Изолирани Ски Јакни Windproof Топло Аикидо Јакна Снег Дожд Зимска Јакна

Rating 
DEN 1679.76

Од стока
Во магацинот

Иако зимата се уште е тука, да се стави на вашиот RUPUMPACK ски јакна и да уживате во страста на брзина на наклон!.Дизајниран за скијање : RUPUMPACK ски јакна е направен од 75 D * 150 D 100% полиестер платно, која е силен и издржлив, не е лесно да се оштети, и има одредени еластичноста да се спречи вашата облека од тоа да биде уништена кога ќе падне за време на скијање; оваа јакна е водоотпорен, windproof, топло и дише за да се заштитат од ветерот и снегот.Windproof висока јака, windproof ракави и монтажни и прилагодливи windproof хауба, повеќе windproof дизајн може да направи да се потоплите и увери во студена зима правец.На TPU филм на ткаенина се дистрибуира со стотици милијарди микроскопски порите, а воздухот пропустливост индекс е толку висока што 8000g/m2/24 часа, што може да ве сува и удобно во текот на денот.Изолација и дише јакна : На термо слој е исполнет со памучна ткаенина, која може ефикасно да се спречи топлината на косата и да се задржи топло во inclement времето.Повеќе windproof дизајн : еластичен кабелот на полите на облека може да се прилагоди на големината на дното за да се вклопи во телото; внатрешниот windproof прав здолниште е направен од силиконска гума бенд, што е не се лизга, може подобро да одговара на облека и да се спречи ветер и снег кога ќе се скијање внесете.Водоотпорен јакна : ткаенина е направен од TPU водоотпорен мембрана, која може да достигне 10000mm/H2o вода под притисок.

Детални спецификации

Додатоци на производи