• Свеж
Marmot Мажите Стокхолм Надолу Puffer Јакна, Пополнете Моќност 700

Marmot Мажите Стокхолм Надолу Puffer Јакна, Пополнете Моќност 700

Rating 
DEN 4941.36

Од стока
Во магацинот

Mem Brain 100% полиестер со обична ткаат, 3.Дополнително, Стокхолм карактеристики VISLON патентите и домаќин на карактеристики за заштита и практичноста—вклучувајќи zip-исклучување на аспираторот, zippered страна џебови, microfleece внатрешните манжетни, еластична drawcord полите, и два внатрешни џебови.Zip-исклучување на аспираторот ви овозможува да се прилагоди за удобност и стил.Лесни, висок ciré, надолу-доказ ткаенина додава стил и удобност.Оваа влага-отпорни третман на води надолу од clumping и губење на нејзината лофт кога се изложени на влажни средини, зголемување на нејзината способност да се задржи топло.Мажите надолу puffer јакна идеален за обичните, секојдневни урбани зима се носат.Мажите надолу puffer јакна идеален за модерен урбан зима се носат; направен од лесен, висок Cire, надолу-доказ ткаенина, Ткаенини : 100% Најлон Сјајна Обичен Ткаат 1.Zippered страна џебови, zippered ракав џеб, zippered внатрешни работи џеб, и внатрешни работи мобилна канцеларија џеб обезбеди топлина, сигурност, и складирање.2 унца/двор.Нејзината единствена гланц го прави одличен избор за секојдневните зима се носат.Кој 700 пополни моќ надолу Надолу со Бранител технологија, Стокхолм puffer јакна го задржува носителите топол и удобен во inclement времето и влажни средини.Влага-отпорни Надолу Defender третман на 700 пополни моќ надолу подобрува топлина во влажни услови.

Детални спецификации

Додатоци на производи