• Свеж
Двојна Оска Дигитални Protractor, Голем LCD Екран со Висока Точност Дигитални Ниво Inclinometer за Автомобилски Одржување

Двојна Оска Дигитални Protractor, Голем LCD Екран со Висока Точност Дигитални Ниво Inclinometer за Автомобилски Одржување

Rating 
DEN 2488.56

Од стока
Во магацинот

Безбедна Употреба : Строга контрола на квалитет и обезбедување на квалитет, висока безбедност фактор, може да се користи со мир на умот. Ѕвончето алармот може да се постави во одреден агол, мала големина и добри перформанси.АГОЛ (Било објект на аголот на мерење на копчето, притиснете и задржете за 3 секунди за да го внесете менито на режимот, да наместите различни параметри)вградената Батерија : литиум јонска батерија 3.8 во Пакет Листа : 1 x Ниво Inclinometer1 x Податоци Line1 x Plug1 x Прирачник за Корисникот .

Детални спецификации

Item Type:
Digital Level Inclinometer
Material:
Plastic
Model:
XDL360S non-magnetic
How to Use:
1.POWER (in normal operation, this button is mainly used to open and close the angle ruler) :
2. ZERO (press the button, the current angle will be set to zero) :
3. HOLD (after pressing this button, the LCD will lock the display of the angle when pressed; the [O] on the screen will flash, indicating that the current angle reading is locked) :
4.ANGLE (Any object angle measurement button, press and hold for 3 seconds to enter the menu mode, set various parameters) :
Built-in Battery:
Rechargeable lithium ion battery 3.7V
User Interface:
Backlit single color LCD
Charger Interface:
5V 500mA Mini B type USB interface
Resolution:
0.01°
Accuracy:
±0.05°
Measuring Range:
Double axis 360°
Size:
Approx. 70 x 70mm / 2.8 x 2.8in
Package List:
1 x Level Inclinometer :
1 x Data Line :
1 x Plug :
1 x User Manual  :

Додатоци на производи