• Свеж
Ниво Агол Метар, Преносни Висока Точност Лесно може Да се Прочитаат Shockproof Дигитални Агол Пронаоѓач за Надворешна и за Внатрешна и за Дома

Ниво Агол Метар, Преносни Висока Точност Лесно може Да се Прочитаат Shockproof Дигитални Агол Пронаоѓач за Надворешна и за Внатрешна

Rating 
DEN 753.60

Од стока
Во магацинот

Поле На Примена : Погоден за проверка/пренесување агли, инсталирање на полиците и кабинети, израмнување плочки и фото рамки, мерење на аголот на косите покриви, инсталирање на вратите и прозорец, итн.Практично Согледување : Таа има ЛЦД екран, автоматско осветлување, и агол на екранот степен на апсолутна вредност на аголот и во однос на мерење на вредноста се прикажани на него.Функција : 1.Поле На Примена : Погоден за проверка/пренесување агли, инсталирање на полиците и кабинети, израмнување плочки и фото рамки, мерење на аголот на косите покриви, инсталирање на вратите и прозорец, итн.

Детални спецификации

Item Type:
Level Angle Meter
Material:
ABS+LCD
Color:
Red + silver + black
Measuring Angle Range:
4 x 90 degree
Resolution:
0.1°
Working Temperature:
0℃-40℃
Relative Humidity:
40%-80%
Adapter Battery:
1.5V AAA battery (delivered without battery)
Package List:
1 x Digital Angle Meter(Battery Not Included) :
1 x Black Storage Bag :
1 x English Manual :

Додатоци на производи